Szanowni Państwo,

Polska Federacja Rynku Nieruchomości, jako członek Pracodawców RP przekazuje poniższą wiadomość:

W  nawiązaniu do pisma pana Rafała Baniaka, Prezesa Zarządu Pracodawców RP, z 24 lutego br. dotyczącego działań podjętych przez Pracodawców RP na rzecz Ukrainy, przekazujemy poniżej dalsze informacje.

  1. Zapewnienie miejsc pracy

Jeśli dysponują Państwo wolnymi miejscami pracy (szczególnie dla kobiet, gdyż obecnie z Ukrainy do Polski przybywają głównie kobiety z dziećmi), prosimy o kontakt z panią Kingą Marczak  tel. +48 574 240 390, e-mail: kinga.marczak@pracodawcyrp.pl

Pomożemy Państwu w dopełnieniu wszelkich kwestii technicznych związanych z połączeniem konkretnego pracodawcy z pracownikiem. Oczywiście będziemy też wdzięczni za informację o wszystkich innych formach pomocy, np. związanych z zakwaterowaniem, które są Państwo w stanie zapewnić. Ta pomoc trafi dokładnie tam, gdzie powinna.

  1. Zgłaszanie potrzeb w zakresie pomocy dla obywateli ukraińskich i na rzecz Ukrainy pomocdlaukrainy@pracodawcyrp.pl

Przypominamy, że utworzyliśmy specjalny adres e-mail: pomocdlaukrainy@pracodawcyrp.pl, na który:

  1. mogą Państwo przekazywać deklaracje pomocy, jaką są Państwo w stanie za naszym pośrednictwem zapewnić – tj. środki opatrunkowe, opaski uciskowe, antyseptyki na rany, środki na zatrzymanie krwawienia, bielizna medyczna, duże pieluchy, apteczki, artykuły higieniczne, witaminy dla dzieci i – w miarę możliwości – leki przeciwbólowe, antybiotyki, substytuty krwi, etc.,
  2. można kierować informacje o osobach potrzebujących pomocy, jak również o innym zapotrzebowaniu w zakresie organizacji pobytu i zatrudnienia dla obywateli Ukrainy.
  3. Zbiórka pieniężna

 Uruchomiliśmy zbiórkę pieniężną. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na pomoc dla poszkodowanych w Ukrainie oraz dla obywateli Ukrainy w Polsce.

Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konta:

w PLN

PL 71 1240 5963 1111 0010 2485 5177 z dopiskiem „UKRAINA”

w EURO

nr rach:  97 1240 5963 1978 0000 4796 3935

IBAN: PL97 1240 5963 1978 0000 4796 3935

SWIFT:  PKOPPLPW
z dopiskiem „UKRAINA”

  1. Infolinia dla obywateli z Ukrainy

Przekazujemy również informację, że w celu sprawnego zapewnienia pomocy dla potrzebujących Ukraińców, przy wsparciu jednej z naszych firm członkowskich, uruchomiliśmy infolinię, która jest dostępna dla potrzebujących 24/7. Wystarczy zadzwonić na numer +48 730 250 670, aby otrzymać pomoc i niezbędne informacje (w języku polskim i ukraińskim).

  1. Poszukujemy tłumaczy polsko-ukraińskich

 Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się na adres: pomocdlaukrainy@pracodawcyrp.pl

Z informacji, które zebraliśmy wynika, iż transport kołowy z pomocą humanitarną jest na chwilę obecną niemożliwy po stronie Ukrainy – jedyną drogą na dostarczenie i przekazanie zebranych środków materialnych jest pociąg medyczny, z którego – jak nas zapewniono – będziemy mogli skorzystać. Więcej szczegółów będziemy Państwu przekazywać w kolejnych komunikatach. Bardzo dziękujemy, że możemy na Państwa liczyć. 

Pozdrawiamy,

Polska Federacja Rynku Nieruchomości

Ostatnie wpisy

Spotkanie Opłatkowe/09.12.2022 r

,, Współpraca pośrednika z dewelopere

Wyjazd integracyjno-szkoleniowy/Bukowina

24. Kongres Polskiej Federacji Rynku Nie

Gratulacje dla Pani Renaty Piechutko.