Sklep internetowy MSPON dostępny pod adresem www.mspon.pl, prowadzony jest przez Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami z siedzibą w Krakowie (MSPON) (31-949), ul. Osiedle Zgody 3, wpisanym do rejestru stowarzyszeń przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000211058, NIP: 6762136095, REGON: 350655900, dane kontaktowe:
Adres e-mail: biuro@mspon.pl
Telefon: 510-823-347
I. Definicje
Użyte w Regulaminie pojęcia oznaczają:
- Dni robocze – dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, podczas których Sklep Internetowy realizuje Zamówienia oraz wysyła Produkty.
- Formularz rejestracji – formularz udostępniony na stronie internetowej Sklepu Internetowego, który umożliwia założenie konta i złożenie Zamówienia obejmującego Produkty oferowane do nabycia za pośrednictwem Sklepu Internetowego.
- Klient – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, korzystająca z oferty Sklepu Internetowego i składająca Zamówienie w Sklepie Internetowym.
- Kodeks cywilny – ustawa Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 roku (Dz. U. z 2014 r. poz.121 ze zm.).
- Konsument – Klient będący osobą fizyczną, zawierający z MSPON umowę, za pośrednictwem Sklepu Internetowego, w zakresie niezwiązanym bezpośrednio ze swoją działalnością gospodarczą lub zawodową (zgodnie z art. 22(1) Kodeksu cywilnego). Przez Konsumenta rozumie się także Klienta będącego osobą fizyczną zawierającą z MSPON za pośrednictwem Sklepu Internetowego umowę bezpośrednio związaną z działalnością gospodarczą tego Klienta w sytuacji, gdy taka umowa nie posiada dla tego Klienta charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez tego Klienta działalności gospodarczej.
- MSPON – Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami z siedzibą w Krakowie
- PDF – format zapisu plików, który można odczytać po pobraniu zapisanego w nim pliku na dowolnym urządzeniu wyposażonym w czytnik PDF.
- Produkt – usługi oraz artykuły dostępne do nabycia w Sklepie Internetowym, w szczególności Szkolenia Stacjonarne.
- Siła wyższa – pożar, powódź, atak terrorystyczny, klęska żywiołowa, stan epidemii, a także inne zdarzenia, w tym losowe, na które Sprzedawca nie ma żadnego wpływu i których nie mógł uniknąć.
- Sklep Internetowy/Sprzedawca – Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami z siedzibą w Krakowie (MSPON) (31-949), ul. Osiedle Zgody 3, wpisanym do rejestru stowarzyszeń przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000211058, NIP: 6762136095, REGON: 350655900.
- Szkolenie Stacjonarne – szkolenie organizowane w sali wykładowej wskazanej przez Sprzedawcę.
- Umowa sprzedaży – umowa sprzedaży Produktów, zawarta pomiędzy MSPON a Klientem, zawierana z wykorzystaniem strony internetowej Sklepu Internetowego po złożeniu przez Klienta Zamówienia.
- Ustawa o prawach konsumenta – Ustawa z dnia 30 maja 2014 roku O prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r. poz. 827 ze zm.).
- Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną – Ustawa z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).
- Zamówienie – oświadczenie woli Klienta stanowiące ofertę zawarcia ze Sprzedawcą Umowy sprzedaży Produktu.
II. Postanowienia ogólne
- Niniejszy Regulamin określa zasady korzystania ze Sklepu Internetowego dostępnego pod adresem www.mspon.pl.
- Niniejszy Regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
- Sklep Internetowy, działający pod adresem www.mspon.pl prowadzi sprzedaż Szkoleń Stacjonarnych o tematyce pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządu nieruchomościami. Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej Sklepu Internetowego.
- Niniejszy Regulamin określa w szczególności:
- Zasady dokonywania rejestracji i korzystania z indywidualnego konta w ramach Sklepu Internetowego;
- Warunki i zasady składania drogą elektroniczną Zamówień w ramach Sklepu Internetowego;
- Zasady zawierania Umów sprzedaży z wykorzystaniem usług świadczonych w ramach Sklepu Internetowego;
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa MSPON zawiera Umowy sprzedaży tylko z osobami pełnoletnimi.
- Informacje o Produktach podane na stronie internetowej Sklepu Internetowego, w szczególności ich opisy, parametry techniczne i użytkowe oraz ceny, stanowią zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 Kodeksu cywilnego.
- Do składania Zamówień w Sklepie Internetowym niezbędne jest posiadanie przez Klienta aktywnego adresu poczty elektronicznej.
III. Zasady korzystania ze Sklepu Internetowego
- Dokonanie zakupu za pośrednictwem Sklepu Internetowego możliwe jest przy wykorzystaniu zarejestrowanego uprzednio konta lub bez rejestracji – jako gość.
- Rejestracja konta może nastąpić poprzez wypełnienie i zaakceptowanie formularza rejestracyjnego, udostępnianego na stronie internetowej Sklepu Internetowego lub podczas składania przez Klienta Zamówienia.
- Klient zobowiązany jest do wypełnienia formularza rejestracyjnego zgodnie ze stanem faktycznym, w szczególności poprzez podanie adresu e-mail umożliwiającego potwierdzenie złożonego Zamówienia. Po ukończeniu wypełniania formularza, Klient automatycznie otrzymuje wiadomość e-mail na adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji, w której znajduje się link umożliwiający zalogowanie się do Sklepu Internetowego oraz dokonanie zmiany hasła do zarejestrowanego konta.
- Przed złożeniem i potwierdzeniem Zamówienia Klient oświadcza, że zapoznał się z niniejszym Regulaminem oraz akceptuje jego postanowienia, dobrowolnie składa Zamówienie oraz wyraża zgodę na przetwarzanie przez Sprzedawcę danych osobowych Klienta wyłącznie do celów szczegółowo opisanych w Polityce Prywatności dostępnej pod adresem https://mspon.pl/polityka-prywatnosci/, w szczególności związanych z realizacją Zamówienia przez Sprzedawcę.
- Regulamin Sklepu Internetowego dostępny jest nieodpłatnie do pobrania w formacie PDF klikając w link www.mspon.pl/regulamin.pdf.
- MSPON może pozbawić Klienta prawa do korzystania z zarejestrowanego konta w Sklepie Internetowym, jak również może ograniczyć jego dostęp do części lub całości zasobów Sklepu Internetowego, ze skutkiem natychmiastowym, w przypadku naruszenia przez Klienta Regulaminu, a w szczególności, gdy Klient:
- Podał w trakcie rejestracji w Sklepie Internetowym dane niezgodne z prawdą, niedokładne lub nieaktualne, wprowadzające w błąd lub naruszające prawa osób trzecich;
- Dopuścił się za pośrednictwem Sklepu Internetowego naruszenia dóbr osobistych osób trzecich, w szczególności dóbr osobistych innych klientów Sklepu Internetowego;
- Dopuścił się innych zachowań, niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa lub ogólnymi, przyjętymi, zasadami korzystania z sieci Internet lub godzące w dobre imię MSPON;
- Osoba, która została pozbawiona prawa do korzystania z konta w Sklepie Internetowym, nie może dokonać powtórnej rejestracji bez uprzedniej indywidualnej zgody MSPON.
- Klient zobowiązany jest w szczególności do:
- Niedostarczania i nieprzekazywania za pośrednictwem Sklepu Internetowego treści zabronionych przez przepisy prawa, np. treści propagujących przemoc, zniesławiających lub naruszających dobra osobiste i inne prawa osób trzecich;
- Korzystania ze Sklepu Internetowego w sposób nie zakłócający jego funkcjonowania, w szczególności poprzez użycie złośliwego oprogramowania lub nieodpowiednich urządzeń;
- Korzystania ze wszelkich treści zamieszczonych w ramach Sklepu Internetowego jedynie w zakresie własnego użytku osobistego;
- Korzystania ze Sklepu Internetowego w sposób zgodny z przepisami obowiązującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawa, postanowieniami Regulaminu, a także z ogólnymi przyjętymi zasadami korzystania z sieci Internet.
IV. Procedura zawarcia Umowy sprzedaży
- Zamówienia można składać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok.
- Umowa sprzedaży zostaje zawarta po przyjęciu przez Sprzedawcę Zamówienia, z chwilą otrzymania przez Klienta wiadomości e-mail potwierdzającej przyjęcie Zamówienia przez Sprzedawcę.
- Wszystkie ceny podane na stronie internetowej Sklepu Internetowego są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
- Klient jest zobowiązany do dokonania zapłaty za złożone Zamówienie najpóźniej w ciągu 72 godzin od momentu otrzymania informacji o przyjęciu Zamówienia przez Sprzedawcę, o czym Klient jest informowany za pomocą wiadomości e-mail, kierowanej na adres poczty elektronicznej podany przez Klienta podczas składania Zamówienia, przy czym za termin zapłaty uznaje się chwilę uznania rachunku bankowego Sprzedawcy.
- Dowodem zakupu jest faktura VAT wystawiona przez Sprzedawcę przesłana na adres poczty elektronicznej Klienta wskazany przy składaniu Zamówienia.
V. Ceny i metody płatności
- Ceny Produktów podawane są w złotych polskich i zawierają wszystkie składniki, w tym podatek VAT (z wyróżnieniem wysokości stawki), cła oraz wszelkie inne składniki.
- Klient ma możliwość zapłaty ceny:
- Przelewem – po złożeniu Zamówienia z wybraną opcją „płatność przelewem”. Sklep Internetowy automatycznie prześle na podany w formularzu Zamówienia adres e-mail potwierdzenie przyjęcia Zamówienia, na podstawie którego należy dokonać zapłaty. W tytule przelewu należy wskazać numer Zamówienia.
- Przy pomocy płatności elektronicznej i płatności kartą płatniczą za pośrednictwem dostawców usług płatniczych (PayU S.A. lub PayPro S.A.).
- Cena Szkolenia Stacjonarnego obejmuje:
- Przeprowadzenie szkolenia o tematyce i ilości godzin wykładowych zgodnej z ofertą szkolenia, przez wykładowcę posiadającego odpowiednią wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje,
- Materiały szkoleniowe zgodnie z ofertą szkolenia,
- Certyfikat ukończenia szkolenia,
- Przerwy kawowe oraz inne dodatki zgodnie z ofertą szkolenia.
- Cena Szkolenia Stacjonarnego nie obejmuje kosztów dojazdu na Szkolenie Stacjonarne, kosztów parkingu, noclegów i wyżywienia chyba, że jest to wyraźnie wskazane w ofercie Szkolenia Stacjonarnego.
- Cena podana przy każdym Produkcie jest wiążąca wg chwili złożenia przez Klienta Zamówienia. Sklep Internetowy zastrzega sobie prawo do zmiany cen Produktów znajdujących się w ofercie Sklepu Internetowego oraz wprowadzania nowych Produktów do oferty Sklepu Internetowego. Uprawnienie powyższe nie ma wpływu na ceny Produktów w Zamówieniach złożonych przed datą wejścia w życie zmiany ceny lub warunków wyprzedaży. Powyższe uregulowanie nie dotyczy Konsumentów.
- Numer rachunku bankowego Sprzedawcy: Bank BGŻ BNP Paribas: 23 1600 1039 0002 0031 4933 2001.
- W przypadku zgłoszenia przez Klienta chęci otrzymania faktury VAT jest ona przekazywana Klientowi po zakończeniu Szkolenia Stacjonarnego lub wysyłana drogą elektroniczną po zakończeniu Szkolenia Stacjonarnego, na co Klient wyraża zgodę.
VI. Zasady organizacji Szkoleń stacjonarnych
- Szczegółowe informacje w zakresie organizacji Szkolenia Stacjonarnego, w tym w szczególności informacje dotyczące miejsca szkolenia Sprzedawca przekaże Klientowi w formie elektronicznej na adres e-mail wskazany w Zamówieniu najpóźniej do 3 dni przed planowanym terminem Szkolenia Stacjonarnego.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany terminu Szkolenia Stacjonarnego lub odwołania Szkolenia Stacjonarnego w przypadku:
- Braku wymaganej liczby uczestników Szkolenia Stacjonarnego,
- Sytuacji losowych niemożliwych do przewidzenia w chwili organizacji szkolenia, do których zalicza się m.in. warunki pogodowe, nagłą niedyspozycję wykładowcy, nagłą niedostępność miejsca szkolenia, Siłę wyższą.
- Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zapewnienia zastępstwa wykładowcy prowadzącego Szkolenie Stacjonarne, pod warunkiem posiadania przez niego odpowiedniej i porównywalnej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji.
- Sprzedawca przekaże Klientowi informacje o zmianie terminu Szkolenia Stacjonarnego w formie elektronicznej na adres e-mail wskazany w Zamówieniu.
- W przypadku odwołania Szkolenia Stacjonarnego przez Sprzedawcę, Sprzedawca dokona zwrotu Klientowi wpłaconej ceny Szkolenia Stacjonarnego w terminie do 5 dni roboczych od dnia odwołania Szkolenia Stacjonarnego.
- W przypadku zmiany terminu Szkolenia Stacjonarnego, Klient ma prawo do:
- Potwierdzenia udziału w Szkoleniu Stacjonarnym w nowym terminie. Cena Szkolenia Stacjonarnego zapłacona przez Klienta zostanie wówczas zaliczona na poczet ceny Szkolenia Stacjonarnego w nowym terminie, albo:
- Rezygnacji z uczestnictwa w Szkoleniu Stacjonarnym w nowym terminie. Zapłacona cena Szkolenia Stacjonarnego zostanie wówczas zwrócona Klientowi w terminie do 5 dni roboczych od dnia odwołania Szkolenia Stacjonarnego na rachunek bankowy, z którego dokonano zapłaty ceny.
- W przypadku zmiany terminu Szkolenia Stacjonarnego Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności finansowej lub prawnej za związane z uczestnictwem w szkoleniu koszty Klienta, w tym w szczególności koszty noclegu, wyżywienia oraz koszty podróży.
- Sprzedawca zastrzega możliwość zmiany miejsca Szkolenia Stacjonarnego, w obrębie jednego miasta, co nie stanowi zmiany warunków umowy, jeżeli zmiana nastąpiła co najmniej na 7 dni przed terminem Szkolenia Stacjonarnego.
VII. Prawa autorskie
- Programy Szkoleń Stacjonarnych, materiały szkoleniowe, jak również prezentacje związane ze Szkoleniami Stacjonarnymi objęte są prawami autorskimi Sprzedawcy. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w celach komercyjnych jest zabronione.
- Klient nie jest uprawniony do utrwalania Szkolenia Stacjonarnego rozumianego jako utrwalaniu głosu i/lub obrazu oraz rozpowszechniania takich nagrań w jakiejkolwiek formie.
VIII. Warunki reklamacji
- Klient ma prawo do złożenia reklamacji dotyczącej Szkolenia Stacjonarnego.
- Sklep Internetowy w ciągu 14 (czternastu) dni kalendarzowych od otrzymania zgłoszenia reklamacyjnego udzieli odpowiedzi na reklamację Klienta.
- W celu wykonania uprawnień związanych z niezgodnością świadczenia Sklepu Internetowego z umową Konsument powinien zgłosić do Sklepu Internetowego, który Produkt (Produkty) jest niezgodny z umową, przedstawić dowód zakupu reklamowanego Produkt (Produktów) od Sklepu Internetowego, opisać na czym niezgodność polega oraz sprecyzować, z którego przewidzianego Ustawą o prawach konsumenta uprawnienia Konsument korzysta.
- W przypadku, gdy Klient jest Konsumentem, reklamacje będą rozpatrywane przez Sprzedawcę z uwzględnieniem przepisów dotyczących praw konsumentów.
- Działając na podstawie art. 14 ust 1 ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich) uprzejmie informujemy, iż pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr Komisja Europejska udostępniła platformę internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platformę ODR). Informujemy, iż dla konsumentów w Polsce dostępne są następujące, pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń: za pomocą miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów, wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej lub jednej z organizacji społecznych, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów np. Federacji Konsumentów. Szczegółowe informacje o pozasądowych sposobach rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń dostępne są w siedzibach lub na stronach internetowych rzeczników konsumentów, wojewódzkich inspektoratów Inspekcji Handlowej, właściwych organizacji społecznych oraz pod adresami dostępnymi na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php.
IX. Prawo odstąpienia od umowy
- Zgodnie z Ustawą O prawach konsumenta, Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35 ww. ustawy.
- Konsument może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie może złożyć na formularzu, który znajduje się na stronie internetowej Sklepu Internetowego, pod adresem: https://mspon.pl/files/2024/12/Formularz_odstapienia_13.12.2024.pdf bądź w inny sposób przewidziany w ustawie o prawach konsumenta.
- Oświadczenie o odstąpieniu od umowy Konsument może złożyć poprzez formularz wskazany w poprzednim ustępie albo sporządzić go na piśmie, a następnie wysłać go na adres Sklepu Internetowego.
- Konsumentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy, jeżeli Sprzedawca przeprowadził Szkolenie Stacjonarne przed upływem 14 dni przewidzianych na odstąpienie od umowy za wyraźną zgodą Konsumenta złożoną w formie oświadczenia w ramach formularza Zamówienia.
- Sprzedawca dokona zwrotu płatności za Produkt przy użyciu takiego samego sposobu płatności jakiego użył Konsument chyba, że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla z żadnymi kosztami.
- Zwrot płatności nastąpi w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Sprzedawcę oświadczenia o odstąpieniu, z zastrzeżeniem ust. 2. i 5.
X. Postanowienia końcowe
- Sklep Internetowy informuje, że wszystkie zamieszczane na stronach internetowych Sklepu Internetowego znaki handlowe i towarowe w postaci materiałów graficznych i zdjęć produktów podlegają ochronie prawnej na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U), ich kopiowanie oraz przetwarzanie i wykorzystywanie jest zabronione bez zgody autora.
- Logotyp MSPON jest własnością Sklepu Internetowego i nie może zostać edytowany, przetwarzany ani udostępniany lub wykorzystywany bez zgody właściciela Sklepu Internetowego.
- W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy ustawy Kodeks cywilny.
- Niniejszy Regulamin został sporządzony na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 1 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz Ustawy o prawach konsumenta.
- Sklep Internetowy zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu, w tym w przypadku zmiany obowiązujących przepisów. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują od daty opublikowania ich na stronie internetowej Sklepu Internetowego. Zamówienia złożone przed datą wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu są realizowane na podstawie postanowień obowiązujących w dniu złożenia Zamówienia.
- Regulamin obowiązuje od 2024 roku.
- Aktualizacje regulaminu: 29.12.2024 r.