Zmiany na stronie oferty.malopolska

Nasz lokalny portal wymiany ofert nie był unowocześniany od 4 lat. Wprowadzamy zmiany, przystosowując go do współczesnych wymagań klientów.

Strona będzie miała wersję mobilną oraz ulepszone podpowiadanie adresów przy wyszukiwaniu.
Pojawią się strony z listą biur stowarzyszonych wraz ich ofertami z możliwością wyszukiwania ofert danego biura. Podniesiemy szybkość ładowania i wyszukiwania ofert.

Prosimy wszystkie biura mające swoje konta na portalu oferty.malopolska.pl  o ustawienie całościowych importów na portal.
Na nową stronę przeniesione zostały wszystkie oferty. W najbliższych tygodniach będziemy kontaktować się z biurami w celu ustalenia, które z ofert są aktualne i usunięcia nieaktualnych.

W celu ustalenia czy wszystkie oferty przeniosły się poprawnie, prosimy o przesłanie do biura MSPON danych:
-logotypu biura
-aktualnych danych: nazwa firmy, adres z kodem pocztowym, adres strony internetowej firmy, telefon kontaktowy, adres e-mail firmy (o ile dane się zmieniły od czasu rejestracji na portalu oferty.malopolska)
-ilości ofert w inwentarzu: liczby ofert aktualnych, które znajdują się w biurze- żeby sprawdzić czy na nowym serwerze przeniesione zostały wszystkie oferty

Prosimy o przesłanie powyższych danych na adres biura MSPON: biuro@mspon.pl Serdecznie dziękujemy!

Od piątku 02 lutego importowane oferty pojawiają się w nowym systemie, który będzie widoczny w przyszłym tygodniu.


 

Garść statystyk:

Ilość ofert na stronie: 40703 (do najbliższego raportu liczba ofert spadnie-usunięte zostaną oferty nieaktualne)
Liczba biur nieruchomości: 70. Przy migracji danych do nowego serwera usunęliśmy 34 konta biur osób nienależących do MSPON. W najbliższym tygodniu ustalimy dla nich odrębne warunki współpracy.

Kiedy użytkownicy odwiedzają stronę: najczęściej w godzinach popołudniowych; szczyt aktywności przypada na godziny 18-21.

W porównaniu do wcześniejszych miesięcy, rośnie odsetek użytkowników odwiedzających stronę przez urządzenia mobilne. Prognozujemy, że wprowadzenie wersji mobilnej strony na nowym serwerze zwiększy znacznie ten odsetek nawet do 50% w najbliższych dwóch miesiącach.
ruch na stronie

Początkiem lutego wzrosła liczba użytkowników odwiedzających witrynę: wprowadzając zmiany chcemy utrzymać ten trend.

 ruch na stronie2


Plan zmian portalu na najbliższe miesiące:

Faza I ( koniec styczna / początek lutego )- już wprowadzamy:

-Całkowity redesign strony przystosowując go do współczesnych wymagań klientów;
-Strona będzie miała wersje mobilna;
-Ulepszamy podpowiadanie adresów w szukaniu;
-Tworzymy strony z listą biur stowarzyszonych oraz ich ofertami z możliwością szukania tylko w danym biurze;
-Podnosimy szybkość ładowania i wyszukiwania ofert.
-aktualizacja logotypów biur nieruchomości oraz danych kontaktowych firm

Faza II ( druga połowa marca ):

-możliwość podpięcia swojego konta MLS do strony oferty.malopolska
-Umożliwimy wprowadzanie ręczne ofert za pomocą darmowego programu MobilnyPosrednik. Możliwość wprowadzania ręcznego będzie do tego czasu wyłączona!!
-Dla chętnych biur nieruchomości będzie możliwość otrzymania darmowej strony internetowej bazującej na silniku oraz układzie  strony oferty.malopolska.pl.
Nowa strona będzie mogła funkcjonować w prywatnej domenie np. przykladowebiuro.pl lub być w  poddomenie mspon.pl (np. przykladowebiuro.mspon.pl

Postaramy się, by zmiany w jak najmniejszym stopniu wpływały na pracę Państwa biur. Za wszystkie niedogodności w pracy portalu przepraszamy.

Wszystkie pytania dotyczące dodatkowych statystyk, jak również pracy portalu prosimy kierować mailowo do biura MSPON: biuro@mspon.pl

biuroZmiany na stronie oferty.malopolska